Σώματα ασφαλείας

Ε.Α.Υ.ΘΕΣ: Συγχαρητήρια για τα δύο χρυσά μετάλλια στον αστυνομικό Χρήστο Φωτιάδη

Συγχαρητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης, στον αστυνομικό Χρήστο Φωτιάδη για την σημαντική διάκριση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Taekwo-Do i.t.f Jesolo italia.

«Η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης συγχαίρει το μέλος της ΦΩΤΙΑΔΗ Χρήστο ο οποίος κατέκτησε δυο χρυσά μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα taekwondo i.t.f Jesolo italia με την Εθνική ομάδα στο ατομικό στην κατηγορία 64 κιλών και στο ομαδικό. Μια τεράστια επιτυχία η οποία ήρθε με πολύ κόπο και προσωπικό κόστος».

Το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Taekwo-Do ITF το οποίο διεξήχθη στο Jesolo της Ιταλίας και στην διοργάνωση η Ελληνική αποστολή συμμετείχε με 128 αθλητές και αθλήτριες.

Ο τελικός απολογισμός των μεταλλίων που κέρδισαν οι αθλητές στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2023 έφερε τη χώρα μας στην Πρώτη θέση της γενικής κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 47 χρυσά 30 ασημένια και 39 χάλκινα μετάλλια, μια σημαντική διαφορά από την δεύτερη χώρα.

Αναλυτικά οι διακρίσεις των αθλητών:

Χρυσά

Βετεράνων

  1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ , Τουλ Βετεράνων Ανδρών  Gold  6 Νταν
  2. ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ,  Τουλ Βετεράνων Γυναικών Gold  6 Νταν
  3. ΒΟΥΡΝΑΖΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ,Μάχη Βετεράνων Ανδρών Silver +94kg
  4. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Μάχη Βετεράνων Ανδρών Gold  – 73kg
  5. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ,Μάχη Βετεράνων Ανδρών Gold -64kg
  6. Ομαδικό Μάχης Βετεράνων Silver Ανδρών

Ανδρών – Γυναικών

  1. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ,Τουλ Ανδρών 4 Νταν
  2. ΤΣΑΤΑΛΜΠΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ,  Τουλ Γυναικών 4 Νταν
  3. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ, Τουλ Ανδρών 3 Νταν
  4. ΚΑΤΟΣΤΑΡΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, Τουλ Γυναικών 3 Νταν
  5. ΝΕΤΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Τουλ Ανδρών 2 Νταν
  6. ΒΕΝΕΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ, Τουλ Γυναικών 2 Νταν
  7. ΜΑΡΙΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ, Τουλ Ανδρών 1 Νταν
  8. ΓΑΛΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ , Μάχη -78kg Ανδρών
  9. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ, Μάχη -71kg Ανδρών
  10. ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Μάχη -64kg Ανδρών
  11. ΚΑΜΤΣΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ , Μάχη -77kg Γυναικών
  12. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΕΛΠΙΔΑ, Μάχη -72kg Γυναικών
  13. ΠΑΪΣΑΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ, Μάχη -62kg Γυναικών
  14. ΜΑΣΤΟΡΗ ΕΛΕΝΗ-ΑΝΘΙΑ,Μάχη -47kg Γυναικών
  15. ΧΟΥΦΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
  16. ΚΗΠΟΥΡΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ ,Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
  17. ΤΕΡΣΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,  Δοκιμές Δύναμης Ανδρών
  18. ΒΙΔΑΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΕΛΕΑΝΝΑ, Δοκιμές Δύναμης Γυναικών
  19. Ομαδικό Τουλ Ανδρών
  20. Ομαδικό Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
  21. Oμαδικό Δοκιμές Δύναμης Ανδρών
  22. Αυτοάμυνες Γυναικών
  23. Αυτοάμυνες Ανδρών

Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών

  1. ΒΕΤΣΙΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ , Τουλ Νέων Γυναικών 3 Νταν
  2. ΤΑΝΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Τουλ Νέων Ανδρών 2 Νταν
  3. ΠΑΠΑΔΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ , Τουλ Νέων Γυναικών 2 Νταν
  4. ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ, Μάχη Νέων Ανδρών 75+ kg
  5. ΤΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΡΩΤΟΚΛΗΤΟΣ ,Μάχη Νέων Ανδρών -75kg
  6. ΜΠΑΪΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,Μάχη Νέων Ανδρών – 63kg
  7. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ,Μάχη Νέων Γυναικών 70+ kg
  8. ΠΑΠΑΔΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, Μάχη Νέων Γυναικών – 64kg
  9. ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ , Μάχη Νέων Γυναικών – 58kg
  10. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ , Μάχη Νέων Γυναικών – 52kg
  11. Ομαδικό Μάχης Νέων Ανδρών
  12. Ομαδικό Μάχης Νέων Γυναικών

Εφήβων – Νεανίδων

  1. ΚΛΩΝΤΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,  Τουλ Εφήβων 2 Νταν
  2. ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΝΕΦΕΛΗ,  Τουλ Νεανίδων  2 Νταν
  3. ΜΗΛΙΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ , Μάχη Εφήβων – 65kg
  4. ΜΠΑΪΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ,  Μάχη Εφήβων –  55kg
  5. ΑΝΔΡΙΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ,Μάχη Νεανίδων – 45kg
  6. ΚΑΛΚΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ-ΜΑΡΙΑ, Μάχη Νεανίδων – 40kg
  7. Ομαδικό Τουλ Εφήβων
  8. Ομαδικό Τουλ Νεανίδων
  9. Ομαδικό Μάχης Εφήβων
  10. Ομαδικό Μάχης Νεανίδων
Ασημένια

Ανδρών – Γυναικών

  1. ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ , Τουλ Ανδρών  4 Νταν
  2. ΚΑΡΥΔΗ ΛΙΝΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Τουλ Γυναικών 4 Νταν
  3. ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Τουλ Ανδρών 2 Νταν
  4. ΤΖΕΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, Τουλ Ανδρών 1 Νταν
  5. ΛΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, Τουλ Γυναικών 1 Νταν
  6. ΠΑΠΠΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ , Μάχη Ανδρών +92kg
  7. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΟΓΕΝΗΣ ,Μάχη Ανδρών -85kg
  8. ΜΠΑΝΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ , Μάχη Ανδρών -64kg
  9. ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Μάχη Ανδρών -58kg
  10. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗΣ,  Μάχη Ανδρών -52kg
  11. ΚΗΠΟΥΡΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ , Μάχη Γυναικών -77kg
  12. ΚΑΛΚΙΤΣΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ,Μάχη Γυναικών – 67kg
  13. ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ,Μάχη Γυναικών – 57kg
  14. ΡΑΜΜΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ , Μάχη Γυναικών -47kg
  15. Ομαδικό Ειδικές Τεχνικές Γυναικών

Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών

  1. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ,  Τουλ Νέων Ανδρών 3 Νταν
  2. ΒΕΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Τουλ Νέων Ανδρών 2 Νταν
  3. ΚΟΤΣΟΝΟΥΡΗΣ-ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ , Μάχη Νέων Ανδρών -69kg
  4. ΒΕΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ,Μάχη Νέων Ανδρών – 57kg
  5. ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ , Μάχη Νέων Γυναικών -58kg
  6. Ομαδικό Τουλ Νέων Ανδρών
  7. Ομαδικό Τουλ Νέων Γυναικών
  8. Αυτοάμυνες Νέων Γυναικών

Εφήβων – Νεανίδων

  1. ΠΙΝΑΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ,Τουλ Εφήβων 1 Νταν
  2. ΤΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Μάχη Εφήβων – 70kg
  3. ΚΑΝΤΖΑΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ, Μάχη Νεανίδων +65kg
  4. ΠΙΝΑΚΑ ΙΩΑΝΝΑ , Μάχη Νεανίδων -65kg
  5. ΔΕΔΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ , Μάχη Νεανίδων -60kg
  6. ΑΝΔΡΙΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ , Ειδικές Τεχνικές Νεανίδων

Βετεράνων

  1. ΠΑΡΩΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ,Μάχη Βετεράνων Ανδρών Gold -73kg
  2. Ομαδικό Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων Ανδρών Silver
Χάλκινα

Ανδρών – Γυναικών

  1. ΤΖΑΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ , Τουλ Ανδρών 3 Νταν
  2. ΜΠΕΓΚΑ ΙΛΙΡ ,Μάχη Ανδρών +92kg
  3. ΝΑΣΙΟΥΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ,Μάχη Ανδρών -92kg
  4. ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ , Μάχη Ανδρών -85kg
  5. ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ , Μάχη Ανδρών -78kg
  6. ΤΖΕΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, Μάχη Ανδρών -58kg
  7. ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ,Μάχη Γυναικών – 67kg
  8. ΜΑΡΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ, Μάχη Γυναικών – 62kg
  9. ΧΑΛΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, Μάχη Γυναικών – 57kg
  10. ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ , Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
  11. Ομαδικό Μάχης Ανδρών
  12. Ομαδικό Μάχης Γυναικών
  13. Ομαδικό Δοκιμές Δύναμης Γυναικών

Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών

  1. ΓΚΕΓΚΑ ΓΚΕΡΑΛΝΤ, Τουλ Νέων Ανδρών 3 Νταν
  2. ΑΡΧΙΠΩΒ ΜΙΧΑΗΛ , Τουλ Νέων Ανδρών 1 Νταν
  3. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ,  Τουλ Νέων Γυναικών 1 Νταν
  4. ΜΠΟΥΜΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, Μάχη Νέων Ανδρών +75kg
  5. ΚΑΣΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ,Μάχη Νέων Ανδρών -69kg
  6. ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ,Μάχη Νέων Ανδρών -63kg
  7. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Μάχη Νέων Ανδρών -57kg
  8. ΠΑΠΠΑ ΚΑΣΤΑΝΙΑ, Μάχη Νέων Γυναικών +70kg
  9. ΑΥΓΟΥΣΤΗ ΑΝΔΡΕΑΝΑ-ΕΙΡΗΝΗ,  Μάχη Νέων Γυναικών-70kg
  10. ΠΕΤΟΥΣΗΣ ΜΑΡΙΝΑ,Μάχη Νέων Γυναικών -46kg
  11. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ,Ειδικές Τεχνικές Νέων Ανδρών
  12. ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,Ειδικές Τεχνικές Νέων Γυναικών
  13. Αυτοάμυνες Νέων Ανδρών

Εφήβων – Νεανίδων

  1. ΝΤΟΒΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, Τουλ Εφήβων 2 Νταν
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ,  Τουλ Νεανίδων 2 Νταν
  3. ΤΣΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ , Τουλ Εφήβων 1 Νταν
  4. ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΒΙΚΤΩΡΙΑ,Τουλ Νεανίδων 1 Νταν
  5. ΤΖΙΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,  Μάχη Εφήβων +70kg
  6. ΣΙΣΚΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ,Μάχη Εφήβων -45kg
  7. ΛΙΟΝΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΛΥΔΙΑ, Μάχη Νεανίδων -60kg
  8. ΘΕΟΧΑΡΙΔΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ, Μάχη Νεανίδων -55kg
  9. ΣΑΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ, Μάχη Νεανίδων – 50kg
  10. ΔΙΠΛΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, Μάχη Νεανίδων -40kg

Βετεράνων

  1. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ,Τουλ Βετεράνων Ανδρών Silver 6 Νταν
  2. ΒΟΥΡΝΑΖΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ, Τουλ Βετεράνων Ανδρών Silver 5 Νταν
  3. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ , Μάχη Βετεράνων Ανδρών Silver -94kg

 

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Στρατός Ξηράς: Προσλήψεις 1.000 ΕΠ.ΟΠ. (ΦΕΚ)

@dmin

Αποτελέσματα ελέγχων για τα μέτρα αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού

Ε.Α.Υ.ΘΕΣ: «Κλωνοποιήστε μας»

@dmin

Γράψτε ένα σχόλιο

* Με τη χρήση αυτής της φόρμας συμφωνείτε με την αποθήκευση και το χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδέχομαι Διαβάστε περισσότερα