Δημοτικές Εκλογές 2023

Δήμος Κορδελιού Ευόσμου: Οι 164+1 υποψήφιοι συνδυασμού «Δήμος Πρωταγωνιστής» του Λευτέρη Αλεξανδρίδη

Το μήνυμα ότι η διοίκησή του πρωτίστως θα διεκδικεί όσα απαιτεί και αξίζει η κοινωνία του Δήμου Ελευθερίου Κορδελιού – Ευόσμου, έστειλε ο υποψήφιος δήμαρχος Λευτέρης Αλεξανδρίδης, κατά τη διάρκεια παρουσίασης του ολοκληρωμένου ψηφοδελτίου της παράταξής του, «Δήμος Πρωταγωνιστής».

Το ψηφοδέλτιο αποτελείται από έμπειρους αυτοδιοικητικούς αλλά και υποψηφίους που μετρούν για πρώτη φορά τις δυνάμεις του στον εκλογικό «στίβο», όλοι τους γνωστές προσωπικότητες στην τοπική κοινωνία.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων στο ψηφοδέλτιο φτάνει τους 164, δηλαδή το ανώτατο όριο που προβλέπει η ισχύουσα νομοθεσία για το Δήμο Ελευθερίου Κορδελιού – Ευόσμου, με βάση τα πληθυσμιακά του δεδομένα.

Ειδικότερα, 73 άτομα διεκδικούν την ψήφο των συμπολιτών τους ως υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι στη Δημοτική Ενότητα Ευόσμου και άλλοι 25 σε αυτήν του Ελευθερίου – Κορδελιού. Για το Κοινοτικό Συμβούλιο Ευόσμου κατέρχονται στις εκλογές 38 άτομα και άλλα 28 για το Κοινοτικό Συμβούλιο Ελευθερίου – Κορδελιού.

Υποψήφιος Δήμαρχος Ελευθέριος Αλεξανδρίδης
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
  1. Αγγελόπουλος Στυλιανός
  2. Άγγος Μόσχος (Μάκης)
  3. Αϊβαζίδης Βασίλειος
  4. Αλέκου Ελένη
  5. Αλεξίου Πέτρος
  6. Αμπατζίδου Ελένη-Ραφαηλία
  7. Αποστολάκη Μαρία
  8. Αποστολίδης Γρηγόριος
  9. Βαρβαγιάννης Δημήτριος
  10. Βασιλειάδου Ελευθερία (Ρίτα)
  11. Βλάχου Ασημίνα (Μένια)
  12. Βόγγαλης Βασίλειος
  13. Γαβριηλίδης Ιωάννης
  14. Γεμεντζόπουλος Νικόλαος
  15. Γιαννακόπουλος Ιωάννης
  16. Γκούμας Αστέριος
  17. Γούσιος Ιωάννης
  18. Διακάκης Στυλιανός
  19. Διαμαντίδου Ευγενία
  20. Διάφας Γεώργιος
  21. Δουμπάρατζης Μάριος
  22. Δραγκιώτης Κυριάκος
  23. Επανωμίτης Λάζαρος
  24. Ευθυμιάδης Ευθύμης
  25. Ζαραλή Δημητρούλα
  26. Ηλιάδου Δέσποινα
  27. Θεοδωρίδου Αθηνά
  28. Θεοχάρη Δέσποινα
  29. Καϊτετζιδης Ευστάθιος
  30. Καλαϊτζίδης Σάββας
  31. Καλού Σύμινα (Μένια)
  32. Καμπαρούδης Παναγιώτης
  33. Κανέλη Πλουμίτσα (Μιμή)
  34. Κατέλα Ελένη
  35. Κατσούκας Θεόδωρος
  36. Κεραμιδάς Δημήτριος (Μίμης)
  37. Κεσίδο Ειρήνη
  38. Κεχαγιάς Ανέστης
  39. Κιρλή Αναστασία
  40. Κοντσίδης Ηλίας
  41. Κουγιουμτζής Νικόλαος
  42. Κυριαζάκου Ειρήνη
  43. Λαζαρίδης Ιωάννης
  44. Μαξούρας Γεώργιος
  45. Μαριούλα Παναγιώτα
  46. Μάτσια Μαρίνα
  47. Μαυρομμάτης Παναγιώτης
  48. Μαυρουδάκης Ιωάννης
  49. Μεσθανεύς Πέτρος
  50. Μέτσιος Δημήτριος
  51. Μηνάς Ιωάννης
  52. Μουρουζίδης Ιωάννης
  53. Μπαμπαλέρος Κυριάκος
  54. Μπαξεβάνης Αστέριος
  55. Νεροπούλου Σοφία
  56. Νικολαΐδης Ιωάννης
  57. Νικολάου Μαρία (Μαίρη)
  58. Ξενιτόπουλος Σάββας
  59. Παντελίδης Αχιλλεύς
  60. Παπαβραμίδης Πολυχρόνης
  61. Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος
  62. Περρή Λευκοθέα
  63. Πουρσανίδου Μαρία
  64. Ροδακόπουλος Σταμάτιος
  65. Ρουστέμης Ευάγγελος
  66. Σαββίδης Χρήστος
  67. Σαβράμης Ηρακλής
  68. Σαμανίδης Γεώργιος
  69. Σιδηρόπουλος Ευστάθιος
  70. Σιλιαχλής Γεώργιος
  71. Σίτσας Δημήτριος
  72. Σουπιάδης Λάζαρος
  73. Σπανός Παναγιώτης
  74. Σταματιάδης Δημήτριος
  75. Συρενίδου Δέσποινα
  76. Συριτούδη Σταυρούλα
  77. Ταμουρίδης Χρήστος (Ταμούρ)
  78. Ταπές Απόστολος
  79. Τεληωρίδης Ιωάννης
  80. Τεπελίδου Κωνσταντίνα
  81. Τζουκμάνης Γεώργιος
  82. Τοπαλίδης Ευστάθιος (Πελέ)
  83. Τριανταφυλλίδου Σοφία
  84. Τσακλίδης Ιωάννης
  85. Τσαπκίνη Βασιλική
  86. Τσερκεζίδου Μαρία
  87. Τσεχελίδης Αθανάσιος (Σάκης)
  88. Τσιακμάκης Γεώργιος
  89. Τσιόγκα Ευαγγελία
  90. Τσίρου Ευθυμία
  91. Τσιτουρίδου Μαρία
  92. Φερραίος Αλέξανδρος
  93. Φιλικίδη Γεώργιος (Φελεκ)
  94. Φωτιάδης Σταύρος (Σταυράκης)
  95. Χαλκίδου Γεωργία (Τζο)
  96. Χατζηβρέττα Ελένη
  97. Χρήστου Δημήτριος
  98. Ωραιοπούλου Κλεονίκη (Νίκη)
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΕΥΟΣΜΟΥ
  • Αϊδίνογλου Παντελεήμων
  • Αλεξανδρίδης Σάββας
  • Βασιλειάδης Νικόλαος
  • Γερμανίδης Βασίλειος
  • Γιαβρής Λάζαρος
  • Γκιαούρης Κωνσταντίνος
  • Γκοτζαμανίδου Φλώρα
  • Γκουμπανίτσας Θεόδωρος
  • Γκουτμή Αικατερίνη
  • Εμμανουηλίδου Αντιγόνη
  • Ιατρίδου Χριστίνα
  • Ιορδανίδου Μαρία
  • Ιωαννίδου Ευθυμία (Έφη)
  • Καρανδρέας Κυριάκος
  • Καργιοφύλλης Παντελεήμων
  • Καφαφίδου Σόνια
  • Κεσογλίδου Δήμητρα
  • Κουρτίδου Αθηνά
  • Κρίκη Βασιλική
  • Μανουσακίδου Ελευθερία
  • Μαξούρας Χριστόφορος
  • Μαστοροδήμος Δημήτριος
  • Μαυρίδης Κυριάκος
  • Μαυροπούλου Φωτεινή
  • Μερτζάνης Γεώργιος
  • Μουμτζή Ελένη
  • Μπαργιώτη Ευαγγελία
  • Μωϋσιάδου Αναστασία
  • Νικολαΐδου Μαρία
  • Πυράκης Νικόλαος
  • Σαπουντζής Κωνσταντίνος
  • Σκεντερίδης Λάζαρος
  • Σταματάρου Μαρία (Μαίρη)
  • Συμεωνίδης Ιωάννης
  • Τόλης Χρήστος
  • Τράικος Αριστείδης
  • Χατζηιωσηφίδου Ελένη
  • Χερκελετζής Παναγιώτης
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
  1. Βαβούρας Δημήτριος
  2. Γκαβρά Ιωάννα
  3. Γκέσου Λευκοθέα
  4. Δαμιανός Κωνσταντίνος
  5. Εμμανουηλίδης Κωνσταντίνος
  6. Καλευράς Κλεάνθης
  7. Καμονίδη Μαρία
  8. Καντούρης Παναγιώτης
  9. Καπνοπούλου Ευτυχία (Έφη)
  10. Κόντογλου Κοντούλης Ευάγγελος
  11. Κορεξενίδης Γεώργιος
  12. Κυριακίδης Ιωάννης
  13. Λεωνίδου Ελένη
  14. Μαυρομάτης Βίκτωρας
  15. Μουδιώτου Αιμιλία
  16. Ντάρτζαλη Δέσποινα
  17. Παϊραζίδης Αριστείδης
  18. Παπαγιαννίτση Μαρία
  19. Παπουνίδη Αλίκη
  20. Πεταλίδης Απόστολος
  21. Ρηγάκη Αναστασία
  22. Σαββίδου Αλεξάνδρα
  23. Σαββοπούλου Δήμητρα
  24. Τεκτονίδου Ροδή
  25. Τερζόπουλος Κωνσταντίνος
  26. Τσιρίκη Νίνα
  27. Χατζηελευθερίου Αικατερίνη
  28. Χατζημαυρουδής Γεώργιος

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Δημοτικές εκλογές 2023: Όλοι οι υποψήφιοι δήμαρχοι στους 14 δήμους της Περιφερειακής Ενότητας Θεσσαλονίκης

@dmin

Δημοτικές Εκλογές 2023: Κατανομή εδρών συμβουλίων δημοτικών κοινοτήτων με πληθυσμό από 201 έως 2.000 κατοίκους

@dmin

Δήμος Λαυρεωτικής: Παρουσίαση των υποψηφίων της «Δημοτικής Καινοτομίας» στην Κερατέα

@dmin

Γράψτε ένα σχόλιο

* Με τη χρήση αυτής της φόρμας συμφωνείτε με την αποθήκευση και το χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδέχομαι Διαβάστε περισσότερα