ΔήμοιΔημοτικές Εκλογές 2023

Δήμος Θέρμης: Οι 260 υποψήφιοι του συνδυασμού «Δημοκρατική Ενότητα» του Θεόδωρου Παπαδόπουλου

Πλήρες ψηφοδέλτιο, με 260 υποψήφιους δημοτικούς και κοινοτικούς συμβούλους, όσο και το ανώτατο προβλεπόμενο όριο, υπέβαλε στην ειδική πλατφόρμα του υπουργείου Εσωτερικών, ο δήμαρχος Θέρμης και επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ», Θεόδωρος Παπαδόπουλος.

Στο συνδυασμό συμμετέχουν 88 υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι και 172 υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι. Άνδρες και γυναίκες, κάθε ηλικίας, από όλες τις κοινωνικές και επαγγελματικές τάξεις της περιοχής, επιστήμονες, επιχειρηματίες, ελεύθεροι επαγγελματίες, αγρότες, δημόσιοι και ιδιωτικοί υπάλληλοι, καλλιτέχνες κ.ο.κ.

Από τους 260 υποψηφίους:

  • Οι 118 είναι γυναίκες, ποσοστό 45,4%
  • Οι 176 είναι πρώτη φορά υποψήφιοι, ποσοστό 67,7%.
  • Ένας σημαντικός αριθμός στελεχών της «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ», αιρετών και υποψηφίων το 2019, δεν συμμετέχουν στα φετινά ψηφοδέλτια, αν και βρίσκονται σταθερά στο πλευρό της παράταξης, ανοίγοντας έτσι το δρόμο σε νέους ανθρώπους, δίνοντάς τους την ευκαιρία να αναλάβουν θέσεις ευθύνης και να προσφέρουν στον τόπο τους.

Με αφορμή την υποβολή του συνδυασμού ο Θεόδωρος Παπαδόπουλος σε δήλωσή του αναφέρει: «Νιώθω ιδιαίτερη χαρά και τιμή που βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να παρουσιάσω ως επικεφαλής της Δημοκρατικής Ενότητας, της μεγάλης συμπεριληπτικής δημοτικής παράταξης, τις υποψήφιες και τους υποψήφιους μας για τις ερχόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές. Ο συνδυασμός μας αποτελείται από ενεργούς πολίτες του Δήμου μας, γυναίκες και άντρες, που ως μια συνεκτική και συμπαγής πολιτική ομάδα χαρακτηρίζονται από ισχυρό μείγμα πολιτικής εμπειρίας και εξειδικευμένης γνώσης, ενώ εκφράζουν με τον καλύτερο τρόπο το πνεύμα της ανανέωσης, της ειλικρίνειας και της κοινωνικής ευαισθησίας καθώς και τις ακλόνητες ηθικές αξίες της δημοκρατικής παράταξής μας.

Οι υποψήφιες και οι υποψήφιοι μας φέρνουν στο προσκήνιο μια πληθώρα διαφορετικών βιογραφικών παραδειγμάτων, ενισχυμένων από τα χρόνια της άμεσης συμμετοχής τους στα δημόσια πράγματα, στο κοινωνικό και οικονομικό γίγνεσθαι του Δήμου και στην προάσπιση των συμφερόντων των κατοίκων κάθε κοινότητας. Η συλλογική τους εμπειρία καλύπτει κάθε διάσταση της τοπικής αυτοδιοίκησης, της οικονομίας, της κοινωνικής δικαιοσύνης και της περιβαλλοντικής διαχείρισης.

Αυτό που ξεχωρίζει την ομάδα των υποψηφίων μας δεν είναι μόνο το βάθος της εμπειρίας τους, αλλά και η δέσμευσή τους για νέες πρωτοβουλίες και καινοτόμες προσεγγίσεις επίλυσης των τοπικών προβλημάτων. Έχοντας επίγνωση των προκλήσεων που αντιμετωπίζει η κοινωνία μας, κάθε μία από τις υποψήφιες και κάθε ένας από τους υποψήφιους μας για το Δημοτικό Συμβούλιο και για τα συμβούλια των Τοπικών Κοινοτήτων προσεγγίζουν τη χάραξη πολιτικής με ολοκληρωμένη κατανόηση των πολύπλευρων ζητημάτων που υπάρχουν. Η ειλικρίνεια και οι ηθικές αξίες τους στέκονται ως φάροι ακεραιότητας και διασφαλίζουν την ανανεωτική και διαφανή προσέγγιση στην ηγεσία του Δήμου μας. Οι υποψήφιες και οι υποψήφιοί μας εκφράζουν και αντιπροσωπεύουν μια νέα ευκαιρία για πρόοδο, για ένα μέλλον που θα στηρίζεται στη γνώση, την εμπειρία, τη συμμετοχικότητα και την αφοσίωση στο γενικότερο καλό. Από καρδιάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλες και όλους που με προθυμία και αυταπάρνηση ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μου για συμμετοχή στο ψηφοδέλτιο νίκης της ‘ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ’»

Το ψηφοδέλτιο της παράταξης «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»

Παπαδόπουλος Θεόδωρος, υποψήφιος δήμαρχος Θέρμης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογική Περιφέρεια Βασιλικών
1 Αλεξόπουλος Βασίλειος
2 Βιλλεγάς Ροντριγκέζ Μαρία Χουλία
3 Γέρμανος Θωμάς
4 Γραικός Κωνσταντίνος
5 Ζαλοκώστας Αχιλλεύς
6 Ιορδανίδου Μαρία
7 Ιωαννίδης Νικόλαος
8 Καλαϊτζίδης Δημήτρης
9 Κούτρη Ευαγγελία (Λίτσα)
10 Λαζαρίδης Ηλίας
11 Μουστάκας Βασίλειος
12 Μπουντούλα Ευανθία
13 Οικονόμου Ηλίας
14 Στεφανίδης Στέφανος
15 Τσολάκης Απόστολος
Εκλογική Περιφέρεια Θέρμης
1 Αγγέλου Γεώργιος
2 Ακριβοπούλου Ζωή
3 Βελονά Ελισσάβετ
4 Βογιατζής Παντελεήμων
5 Γαντάς Σπυρίδων
6 Γεωργαλή -Λυσίτσα Ζωή
7 Γκιζάρης Στέργιος
8 Γούδας Τριαντάφυλλος
9 Δημητριάδης Παναγιώτης
10 Δήμου Ηλίας
11 Ιζδράς Ανέστης
12 Καζαντζίδης Ευστάθιος (Στάθης)
13 Καμελίδου Αθηνά
14 Καμπουρίδου Μαρία
15 Καραγιαννάκης Ιωάννης
16 Καραγκιοζίδου Σάρρα
17 Καραστεργίου Βασιλική
18 Καρκατζίνος Νικόλαος
19 Κασάπη Μαρία
20 Καφάζη Στεφανία
21 Κοντοπίδης Πολυχρόνης Νάκης
22 Κουγιουμτζίδης Κωνσταντίνος
23 Κουντουρατζή Άννα
24 Κιζιρίδης Ηλίας
25 Μεταλούλης Αχιλλεύς
26 Μωραΐτης Σταύρος
27 Ντίντας Γεώργιος
28 Πάζης Κωνσταντίνος
29 Παντέρης Ορέστης
30 Παπαγεωργίου Σεβαστή
31 Παπαδάκη Αθηνά (Νανά)
32 Παπαδανιήλ Ελπίδα
33 Πεπκολάι Κλέων
34 Σαληκυριάκης Οδυσσέας
35 Συντάκη Ελένη (Έλενα)
36 Τάτσης Κωνσταντίνος
37 Τουγκελίδου Ευφρανσία Μαριάνθη
38 Τριανταφυλλίδης Νικόλαος
39 Τριανταφυλλίδου Γεωργία
40 Τσαμπαλά Χαρίκλεια (Χαρά)
41 Τσομαρίδης Στυλιανός
42 Φωτιάδης Σάββας
43 Φωτιάδου Μερόπη
44 Χαζίρης Μιχάλης
45 Χρήσταινας Γιώργος
Εκλογική Περιφέρεια Μίκρας
1 Αμανατίδου Μαρία
2 Αποστόλου Στυλιανός (Στέλιος)
3 Ασλανίδης Νικόλαος
4 Γκόλνα Αναστασία (Σάσα)
5 Γούλας Στέργιος
6 Γούσης Αθανάσιος
7 Δρόσου Δέσποινα
8 Ευαγγέλου Εύα
9 Ζελιλίδης Δαμιανός
10 Θυμάκης Νικόλαος
11 Καλιγάς Αθανάσιος
12 Καλταμπανίδης Χαράλαμπος
13 Καραγιάννης Γεώργιος
14 Καρατσόρη Στυλιανή (Στέλλα)
15 Κατσουγιαννόπουλος Αριστοτέλης
16 Κρανιδιώτης Δημήτριος
17 Λιόλιου-Γεωργάκα Αικατερίνη (Κατερίνα)
18 Μωραΐτης Αργύριος
19 Πάνος Στέφανος
20 Παρασκευοπούλου Ευτυχία
21 Πέτσα Ελισάβετ
22 Σαμαράς Σωκράτης
23 Σαχαρίδη Παναγιώτα
24 Σινατσάκης Παύλος
25 Σπανός Χρήστος
26 Τσαβδάρη Θάλεια
27 Χαβιανίδης Γεώργιος
28 Χατζηδημητρίου Φανή
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΟΠΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Κοινότητα Αγίου Αντωνίου
1 Αγοραστός Φώτης
2 Γρηγοριάδης Στέφανος
3 Ιωακειμίδης Συμεών
4 Κόπανος Κωνσταντίνος
5 Ορφανίδου Όλγα
6 Παπαδόπουλος Κλεάνθης
7 Σαχίνης Ιωάννης
8 Χαλκίδου Μαρία
Κοινότητα Αγίας Παρασκευής
1 Δήμου Θεοφανώ (Φανή)
2 Ιωακειμίδης Χρήστος
3 Καμπούρογλου Θεοδώρα
4 Κατσάρα Ελένη
5 Κώστα (Κώνστα) Μαρία Ευφημία
6 Νοταρίδου Μαγδαληνή
7 Νωτούδα Μαρία
8 Παπαδόπουλος Χαράλαμπος (Μπάμπης)
9 Πουλάκης Βασίλειος
10 Τσαρούχα Ειρήνη
11 Τσιουβάκα-Τζιώλα Μαρία
12 Χαλκίδου Θεοδώρα
13 Χίλιας Αδάμ
Κοινότητα Βασιλικών
1 Γιαννιού Όλγα
2 Γραβαλά Ευγενία
3 Κανατάς Γιάννης
4 Καραμανώλη Αργυρή (Ρούλα)
5 Κούσα Ευαγγελία
6 Κουτή Αγαθή
7 Μήσσια Βασιλική
8 Μουστάκας Γεώργιος
9 Μπατσιούδη Μαρία
10 Μποχώρη Βασιλική
11 Παυλίδης Δημήτριος
12 Σακαλής Δημήτριος
13 Φουρκιώτη Δήμητρα
Κοινότητα Θέρμης
1 Ζαφειρούδη Δήμητρα
2 Ζαχαρίου Στέλλιος
3 Καζίλης Γεώργιος
4 Καλαϊτζίδου Φωτεινή
5 Καραΐτση Ελένη
6 Κεραμάρη Ευθυμία
7 Κυρτζαλίδου Σοφία
8 Κώνστα Μαρία
9 Μαλούδης Παναγιώτης
10 Μπαραχάνου Μαγδιαληνή (Μάγδα)
11 Μπουλιώνης Κωνσταντίνος
12 Ξανθού Δήμητρα
13 Ξουρίδας Αθανάσιος
14 Παπαδόπουλος Παύλος
15 Παπαδοπούλου Ιωάννα
16 Παπαδοπούλου Ελισσάβετ
17 Παπαθεοδώρου Ελισσάβετ
18 Πιστέλας Ευστάθιος (Στάθης)
19 Σαμανίδου Παρθένα (Πόπη)
20 Σωτηριάδης Θωμάς
21 Τακίδου Μαρία
22 Τάκος Κωνσταντίνος
23 Φωτιάδης Σταμάτιος
24 Φωτιάδης Στέφανος
25 Χατζηκυριάκου Μαρία
26 Χριστοδουλίδου Θεοδώρα
27 Χριστόπουλος Ιωάννης
28 Ψύχα Στέλλα
Κοινότητα Καρδίας
1 Ανδρέου Μαρία
2 Βασιλείου Βαΐα
3 Βογιατζή Αναστασία
4 Διπλάρη Κόπτση Ιωάννα
5 Ελαία Φωτεινή (Φένια)
6 Καρρά Αλεξάνδρα
7 Κατσά Κυριακή
8 Κουκούρη Μαρία
9 Κυριαζής Ιωάννης
10 Κωνσταντινίδης Θεόδωρος
11 Μπάθα Ελένη
12 Σασλής Θεόδωρος
13 Τσαλικίδης Μιλτιάδης
Κοινότητα Λιβαδίου
1 Γιαννακός Αθανάσιος
2 Γουδήρας Δημήτριος
3 Μούμκα Ευανθία
4 Μωϋσιάδου Κουτλιάνη Ευαγγελία (Λιλίκα)
5 Πάλλα Ευθυμία
6 Ράπτης Αθανάσιος
7 Ταυλίκος Ηρακλής
8 Τερζής (Γκάγκος) Ιωάννης
Κοινότητα Περιστεράς
1 Γουλιός Δημήτριος
2 Κρυστάλλης Ανδρέας
3 Κώττη Βασιλική
4 Μαλαματάς Νίκος
5 Ντισλής Δημήτριος
6 Οικονόμου Γεώργιος
7 Οικονόμου Σταυρούλα
8 Φαρδής Δημήτριος
Κοινότητα Πλαγιαρίου
1 Βαϊράμης Δημήτρης
2 Γιαλαμά Σοφία
3 Δεληνικόλα Ελένη
4 Κάιφας Αντώνιος
5 Κουλέτας Νικόλαος
6 Μαλικάς Ευριπίδης
7 Μεργιανιώτη Χρυσούλα (Χρύσα)
8 Νικήτας Άγγελος
9 Πανέλος Παναγιώτης
10 Παπαστάθης Κωνσταντίνος
11 Πολυζωΐδου Δανάη-Γεωργία
12 Τσιρίμπαση Ελένη
13 Χρυσοβιτσάνου Μαυροφρύδη Αφροδίτη
Κοινότητα Νέας Ραιδεστού
1 Αναγνώστου Χριστίνα
2 Αποστολίδης Σταύρος
3 Βουρτζιάδης Αρίσταρχος
4 Γαβρά Βεργούλα
5 Γκαρμίρη Ελένη
6 Κατρανιάς Παναγιώτης
7 Κούτρης Θανάσης
8 Μπαρμπαγιάννου Ιωάννα
9 Μπαχάρογλου Χρυσούλα
10 Οικονόμου Ιωάννης
11 Τσανίδης Γεώργιος
12 Τσολάκογλου Ιωάννης
13 Χριστοφόρου Χριστόφορος
Κοινότητα Νέου Ρυσίου
1 Γρηγοριάδης Παναγιώτης
2 Δεληγιάννη Ροδούλα
3 Δημητριάδης Γεώργιος
4 Δήμου Χριστίνα
5 Ιωαννίδου Ευδοκία
6 Ναβροζίδου Τατιάνα
7 Νίτσε Κωνσταντίνος
8 Ξανθόπουλος Αθανάσιος
9 Παπάζογλου Φανή
10 Πετσή Δέσποινα
11 Τζενετής Στέφανος
12 Φραντζίδης Άγγελος
13 Χρόντσιου Μαρία
Κοινότητα Σουρωτής
1 Ασλάνης Θωμάς
2 Γενηγεώργη Χαρίκλεια (Χαρά)
3 Κυριαζόγλου Δημήτριος Μάριος
4 Μαρκοπούλου Σταυρούλα
5 Μπαλτατζής Νικόλαος
6 Μπιζέρα Πηνελόπη (Πωλίνα)
7 Τζιώλας Αναστάσιος
8 Χατζηναούμ Ιωάννης
Κοινότητα Κάτω Σχολαρίου
1 Δούκα Ελένη
2 Ζήσης Νικόλαος
3 Καφές Αναστάσιος
4 Ουργαντζίδης Παναγιώτης
5 Σκυλίτση Κατικά Αικατερίνη
6 Φερενίδης Νικόλαος
7 Χαϊδεμένου Μυρσίνη
8 Χατζάγας Παναγιώτης
Κοινότητα Ταγαράδων
1 Γκουτζαμάνης Σπυρίδων
2 Γουλιανού-Αϊμαλιώτη Βασιλική
3 Δημητρακόπουλος Λεωνίδας
4 Ευταξία Όλγα
5 Καλαθάς Δημήτριος
6 Καπούλας Ιωάννης
7 Καρακασίδη Κωνσταντίνα
8 Κωνσταντινίδου Στεφανία
9 Μπαλάσκα Τολίδου Αναστασία (Σούλα)
10 Παπαδοπούλου Βικτωρία
11 Παπαϊωάννου Γιώργος
12 Τσεκούρας Χαράλαμπος
13 Ψαρροπούλου Μαρία
Κοινότητα Τριλόφου
1 Αλεξάκη Κυριακή
2 Δούμπα Ιωάννα
3 Καπόλα Ευαγγελία
4 Κεχαγιάς Χρήστος-Ραφαήλ
5 Κομνηνός Χρήστος
6 Ντινόπουλος Στέφανος
7 Πάνος Στέφανος
8 Περβίζος Δημήτριος
9 Σαρρή Σταυρούλα
10 Σταθάκη Χρυσούλα
11 Τσιλιάς Κοσμάς
12 Χατζηνικολάου Μαρία
13 Χορτιατνός Μιχαήλ

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Δήμος Πυλαίας Χορτιάτη: Ημερίδα πυροπροστασίας και Πρώτων Βοηθειών στο Πανόραμα

@dmin

Δήμος Αλίμου: Ξεκινούν οι εγγραφές στο Κοινωνικό Φροντιστήριο

@dmin

Δήμος Κομοτηνής: Παίξε & Κέρδισε Δώρα τα Χριστούγεννα σκεπτόμενος οικολογικά

@dmin

Γράψτε ένα σχόλιο

* Με τη χρήση αυτής της φόρμας συμφωνείτε με την αποθήκευση και το χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδέχομαι Διαβάστε περισσότερα