Δημοτικές Εκλογές 2023ΕκλογέςΠεριφέρειες

Περιφέρεια Αττικής: Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης

Το σύνολο του ψηφοδελτίου ανακοίνωσε η «Λαϊκή Συσπείρωση Αττικής» με υποψήφιο Περιφερειάρχη τον Γιάννη Πρωτούλη και το όποιο απαρτίζεται από 214 υποψήφιους και υποψήφιες περιφερειακούς συμβούλους, φτάνοντας το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο.

Η σύνθεση του ψηφοδελτίου στην μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας επιβεβαιώνει τα περιθώρια μαζικής στήριξης των συνδυασμών της «Λαϊκής Συσπείρωσης», παντού. Σε αυτό συμμετέχουν εργαζόμενοι και συνδικαλιστές από πολλούς κλάδους, βιοπαλαιστές των λαϊκών στρωμάτων, αγωνιστές από τις γειτονιές της Αττικής, επιστήμονες, άνθρωποι του πολιτισμού και του αθλητισμού, νέοι και νέες. Επίσης κατά 42% αποτελείται από γυναίκες.

ΠΕ Κεντρικού Τομέα
  1. Αγγελίδης Νίκος, Δημοσιογράφος και Συγγραφέας
  2. Αναγνώστου Γιάννης, Οικοδόμος, Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων & Συναφών Επαγγελμάτων Αττικής, Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας.
  3. Αντωνίου Βαγγέλης, Οικονομολόγος, πρώην μέλος της ΚΕ του ΣΥΡΙΖΑ και στη συνέχεια στέλεχος της ΛΑΕ,  μέλος του Πανελληνίου Συλλόγου Συνταξιούχων ΔΕΚΟ Τραπεζών
  4. Αντωνόπουλος Κωνσταντίνος, Προπονητής Στίβου, Γραμματέας του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Κλασικού Αθλητισμού.
  5. Ασφής Μπάμπης, Συνταξιούχος Υδραυλικός, Μέλος της Επιτροπής Συνταξιούχων Γαλατσίου.
  6. Βαΐου Μπάμπης, Λογιστής, Πρόεδρος της Ενωσης Γονέων 6ου Διαμερίσματος Αθήνας, μέλος της Ενωσης Λογιστών – Ελεγκτών Περιφέρειας Αττικής.
  7. Βακάλη Ελσα, Ιστορικός
  8. Βουρνά Μαρία, Σχολική καθαρίστρια, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Δήμου Ζωγράφου.
  9. Βρακά Αλεξάνδρα, Τεχνολόγος ακτινολογίας – ακτινοθεραπείας, Γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Αλεξάνδρα» και μέλος επιστημονικού συμβουλίου.
  10. Γαλανόπουλος Παναγιώτης, συνταξιούχος  αυτοαπασχολούμενος, Πρόεδρος της Ένωσης Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Αθήνας και Περιχώρων.
  11. Γαλανοπούλου Βιολέτα, Εκπαιδευτικός στο Διαπολιτισμικό Σχολείο Αθηνών, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Ο Παρθενώνας».
  12. Γεράκη Κατερίνα, Δικηγόρος, Αντιπρόεδρος του Ελληνοκουβανικού Συνδέσμου Φιλίας, μέλος της Επιτροπής του ΠΑΜΕ κατά των Πλειστηριασμών.
  13. Γκιώνης Δημήτρης, Φοιτητής στην Οδοντιατρική Σχολή Αθηνών, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών της Οδοντιατρικής Σχολής Αθηνών.
  14. Γκογκάκη Ντίνα, Εμποροϋπάλληλος, Πρόεδρος του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας, μέλος της διοίκησης Εργατικού Κέντρου Αθήνας, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ. Αντιπρόεδρος της Ενωσης Γονέων της 2ης Δημοτικής Κοινότητας Αθήνας.
  15. Γκούφα Γεωργία, εκπαιδευτικός, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
  16. Δριμάλα Θεοδώρα, Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Βύρωνα – Καισαριανής – Παγκρατίου «Ρόζα Ιμβριώτη».
  17. Καλογερής Νίκος, Γιατρός, Επιμελητής Α’ Ενδοκρινολογίας στο Νοσοκομείο “Ερυθρός Σταυρός”, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Εργαζομένων του Ερυθρού Σταυρού.
  18. Καργόπουλος Ανδρέας, Χημικός, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΟΛΜΕ.
  19. Κατημερτζής Γιώργος,  συνταξιούχος, μέλος ΔΣ της ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, Δήμαρχος Καισαριανής την περίοδο 1999-2002.
  20. Κολιζέρα Σοφία, κοινωνική λειτουργός και εργαζόμενη στον δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνας, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων «Βοήθεια στο Σπίτι» Αττικής.
  21. Κολιούσης Σωτήρης, Πολιτικός Μηχανικός, Μέλος του ΔΣ της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδας.
  22. Κολοβού Ιωάννα, Συνταξιούχος δημοσιογράφος και Συγγραφέας.
  23. Κότσιφα Ρόζα, Εργαζόμενη στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εργαζομένων στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.
  24. Κουτελιέρης Φραγκίσκος, Μαθηματικός, Καθηγητής στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Ελλάδας.
  25. Λαμπούδη Χρύσα, Συνταξιούχος, Υπεύθυνη για τη Θεατρική Ομάδα του ΠΑΜΕ, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Ελληνοσυριακής Φιλίας «Παλμύρα».
  26. Μάρης Δημήτρης, Μηχανικός, Πρόεδρος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.
  27. Ματαράγκας Χρήστος,  Μηχανολόγος μηχανικός, εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ,  Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια Αττικής-Βοιωτίας-Εύβοιας- Κορινθίας, Γενικός Σύμβουλος του επιχειρησιακού σωματείου ΠΣΕΕΠ, μέλος της διοίκησης της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενέργειας.
  28. Μαυρίκης Παναγιώτης, Οδηγός Ταξί, Αντιπρόεδρος του Συνδικάτου Αυτοκινητιστών Ταξί Αττικής (ΣΑΤΑ), εκλεγμένος στην ΠΟΙΑΤ.
  29. Μαυρομάτη Αντιγόνη,  εργαζόμενη στον επισιτισμό, μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Επισιτισμού-Τουρισμού Αττικής.
  30. Μελά Εύα, Εικαστικός- Χαράκτρια, Υπεύθυνη του Χώρου Πολιτισμού « Εργαστήρι Γιώργη Βαρλάμου».
  31. Μηλιώνης Γιώργος, δημοσιογράφος, μέλος του μεικτού συμβουλίου της ΕΣΗΕΑ,  μέλος του Τμήματος Πολιτισμού της ΚΕ του ΚΚΕ
  32. Μουσταφά Άχμετ, Εμποροϋπάλληλος, Γραμματέας του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας και της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ελλάδας.
  33. Μούσχουρου Αλεξάνδρα, Φοιτήτρια της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβειο Πολυτεχνείου.
  34. Μυλωνάς Μάνος, εργαζόμενος στο αεροδρόμιο, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Εργαζομένων στο «Ελ. Βενιζέλος»
  35. Νασιοπούλου Ελπίδα, Εκπαιδευτικός Ιδιωτικής Εκπαίδευσης, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων στην Ιδιωτική Εκπαίδευση ο «Βύρων».
  36. Νέζα Εντρυ, Τεχνικός Ήχου, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στο Θέαμα – Ακρόαμα.
  37. Νικολάου Σταμάτης, Μαθηματικός, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός, Μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ένωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών.
  38. Ντόμπρεφ Νίκος, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων.
  39. Ντούνη Γιώργος, λογιστής
  40. Πάλμος Παναγιώτης, Συνταξιούχος Μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Συνταξιούχων Ελλάδας ΙΚΑ & Επικουρικών Ταμείων Μισθωτών.
  41. Πάνου Θέμης, Ηθοποιός και Συγγραφέας.
  42. Πανουτσάκου Βέτα, Επόπτρια Δημόσιας Υγείας Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Αττικής, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Περιφερειών Ελλάδας, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΑΔΕΔΥ.
  43. Παπαδημητρίου Ιωάννα, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Vodafone – 360 Connect και μέλος του ΔΣ του ΣΕΤΗΠ.
  44. Περράκης Αλέξανδρος, Τεχνικός ΟΤΕ, Πρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλληλων Τηλεπικοινωνιών Πληροφορικής Ν. Αττικής, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΟΤΕ (ΟΜΕ – ΟΤΕ) και μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής του Εργατικού Κέντρου Αθήνας.
  45. Πλα – Καρύδη Δανάη, Δρ. Ηλεκτρολόγος Μηχανικός του ΕΜΠ, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στο Ερευνητικό Κέντρο «Αθηνά».
  46. Ρογκάκου Έφη, Εργαζόμενη στο Αιγινήτειο Νοσοκομείο, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων.
  47. Ροδοπούλου Κατερίνα, Καθαρίστρια, Μέλος του ΔΣ του Στεκιού Εργαζομένων και Νεολαίας Πατησίων – Κυψέλης «Καίτη Πανοπούλου».
  48. Ρουτζούνη Ευανθία, Συνταξιούχος ΟΤΕ.
  49. Σαλταπίδας Χρήστος,  Πλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού εν αποστρατεία, μέλος της Επιτροπής Συνταξιούχων Γαλατσίου
  50. Σαμαρτζής Γιώργος, Λυρικός τραγουδιστής, δάσκαλος στη Δραματική Σχολή του Ωδείου Αθηνών.
  51. Σιώρας Ηλίας, Συνταξιούχος Καρδιολόγος, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».
  52. Σοφιανός Ανδρέας, διδακτορικός φοιτητής, μέλος του Ορειβατικού Συλλόγου “ΕΠΟΣ Φυλής”
  53. Στρατής Χάρης, δικηγόρος
  54. Τζαντζόγλου Αγγέλα, Αρχιτέκτονας, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Διπλωματούχων Ανωτάτων Σχολών.
  55. Χουρδάκης Χάρης, Συνταξιούχος Δημοσίου, Επικεφαλής της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Αναπήρων.
ΠΕ Νότιου Τομέα
  1. Αγγελονίδη Χρηστίνα, Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργυρούπολης – Αλίμου – Ελληνικού «Ο Θουκυδίδης».
  2. Ακτύπης Δημήτρης, Εκπαιδευτικός, Μέλος του ΔΣ της ΟΛΜΕ
  3. Αλεξανδράκης Παύλος, Οικοδόμος, Γενικός Γραμματέας του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας.
  4. Αρβανίτη Σοφία, Εμποροϋπάλληλος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας.
  5. Βάσιος Θανάσης, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός, πρώην δημοτικός σύμβουλος Αγίου Δημητρίου.
  6. Γελαδάς Νίκος, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, Πρώην κοσμήτορας ΤΕΦΑΑ.
  7. Γεωργιάδου Εύη, Δρ. Χημικός Μηχανικός, Μέλος της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, Πρόεδρος Σωματείου ΕΛΙΝΥΑΕ.
  8. Γιαννοπούλου – Κορφιάτη Χριστίνα, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος του ΔΣ της Ένωσης Γονέων Ν. Σμύρνης.
  9. Ελευθεριάδου Ρούλα, Συνταξιούχος Οδοντίατρος, Πρόεδρος του Καλλιτεχνικού Οργανισμού Ποντίων Αθηνών (ΚΟΠΑ), μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ, μέλος του Συλλόγου «Εμείς που σπουδάσαμε στον σοσιαλισμό».
  10. Καλαμπαλίκης Θανάσης, Έμπορος, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αττικής (ΟΒΣΑ).
  11. Κίτσου Γιώτα, Εργαζόμενη στον ΕΦΚΑ, Μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ.
  12. Κονδύλη Φρόσω, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Γονέων Αττικής, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Πανελλήνιας Ένωσης Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης και Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας (ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ).
  13. Κορωνάκος Αλέξανδρος, Υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
  14. Κύργιου Ελένη, Διευθύντρια Αναισθησιολογίας του Νοσοκομείου «Ο Ευαγγελισμός», Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων.
  15. Κυριαζής Γιάννης, Πρωταθλητής Ακοντισμού.
  16. Λιάπης Θοδωρής, Υπεύθυνος του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού της ΚΕ του ΚΚΕ
  17. Μιχαήλ – Σταύρακα Όλγα, Ηθοποιός.
  18. Μοσχονάς Γιώργος, Έμπορος, Αντιπρόεδρος της διεπαγγελματικής ένωσης αβγού Ελλάδας.
  19. Μπούρος Παναγιώτης, Μηχανοδηγός στην «Hellenic Train».
  20. Οικονόμου Θανάσης, εργαζόμενος οδηγός στην ΟΣΥ, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου εργαζομένων ΟΑΣΑ .
  21. Παπαγεωργίου Νίκος, Ξενοδοχοϋπάλληλος, Μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ.
  22. Πελέκη Ελευθερία, Αναπληρώτρια Εκπαιδευτικός Πληροφορικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Δημοτικός Σύμβουλος Μοσχάτου – Ταύρου με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», μέλος της ΕΛΜΕ Καλλιθέας – Νέας Σμύρνης – Μοσχάτου.
  23. Πραμαγγιούλης Αλέξανδρος, οικονομολόγος σε θέματα ενέργειας.
  24. Προυσανίδης Ανέστης, δικηγόρος
  25. Ρουμανέα Δέσποινα, Δικηγόρος, Μέλος του Σωματείου Μισθωτών Δικηγόρων.
  26. Σαριδάκης Μάνος, Κύριος Ερευνητής στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών, Διδάκτωρ Θεωρητικής Φυσικής, Πρόεδρος της Ένωσης Γονέων Μοσχάτου – Ταύρου, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.
  27. Τσερεμεγκλής Γιώργος, Εργαζόμενος σε Φαρμακευτική Εταιρεία.
  28. Φατούρου Τζένη, Υποψήφια Διδάκτωρ Γεωλογίας στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο.
  29. Χαλιού Έφη, Τραπεζοϋπάλληλος, Πρόεδρος του κλαδικού συνδικάτου Χρηματοπιστωτικού Αττικής και του Γενικού Συμβουλίου της ΟΤΟΕ.
  30. Χαλτσοτάκη Μάγδα, ιδιωτική υπάλληλος
ΠΕ Δυτικού Τομέα
  1. Γιαννά Λία, Εκπαιδευτικός.
  2. Γκαραλίακος Βασίλης, εργαζόμενος στα τρόλεϊ, μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης ΗΛΠΑΠ.
  3. Γκούσκου  Αγγελική, Πρόεδρος της Ένωσης Γονέων Χαϊδαρίου, μέλος του Τμήματος Παιδείας της ΚΕ του ΚΚΕ,
  4. Δημάκος Δημήτρης, καθηγητής και ιδιοκτήτης Φροντιστηρίου, πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος με τη Δούρου και Δημοτικός Σύμβουλος Αγίων Αναργύρων – Καματερού
  5. Ζορμπάς Αχιλλέας, Εκπαιδευτικός, Μέλος του ΔΣ της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας Ελλάδας (ΔΟΕ).
  6. Ζουμπουρλής Βασίλης, Μοριακός Βιολόγος και διευθυντής ερευνών στον τομέα του καρκίνου, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων στο Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών.
  7. Θεοδωρόπουλος Θανάσης, Φοιτητής, Πρόεδρος του Συλλόγου Σχολής Μηχανικών του ΠαΔΑ.
  8. Θεοδωροπούλου Γωγώ, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος ΚΣ της ΚΝΕ.
  9. Καμαρινοπούλου Ελένη, Εργαζόμενη στον Δήμο Αγίων Αναργύρων – Καματερού, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Αγίων Αναργύρων – Καματερού, Γραμματέας του Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής.
  10. Καρανάσιου Ελένη, Εργαζόμενη στις Κτιριακές Υποδομές (ΚΤΥΠ), Δημοτική Σύμβουλος Αγίας Βαρβάρας με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».
  11. Κουρέα Μαρία, εργαζόμενη στο εμπόριο, μέλος του επιχειρησιακού σωματείου  Attica, μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας.
  12. Κρητικός Γιώργος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
  13. Κυριαζής Χρύσανθος, Εργαζόμενος στον δήμο Πετρούπολης, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Ορειβασίας – Αναρρίχησης.
  14. Μποφίλιος Νίκος, Τραγουδιστής, Μέλος του μουσικού συνόλου «Ρωμιοσύνη».
  15. Πάκου Βούλα, Κοινωνική Λειτουργός, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων του Νοσοκομείου ΚΑΤ.
  16. Παναγή Σπυρέτα, Ιδιωτική Υπάλληλος, μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Γονέων Αγίων Αναργύρων – Καματερού, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων 6ου Νηπιαγωγείου Αγίων Αναργύρων.
  17. Παπαζαχαρίας Χρήστος, συνταξιούχος γενικός χειρούργος
  18. Παπαμιχαήλ Φιλιώ, Εργαζόμενη στα ΕΛΤΑ, Πρόεδρος Σωματείου Ταχυμεταφορών Ταχυδρόμων Αττικής.
  19. Πετρόπουλος Βασίλης, Εργαζόμενος στον δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας, Μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΠΟΕ ΟΤΑ και της Γραμματείας του ΠΑΜΕ.
  20. Σαμούρη Αγγελική, Συνταξιούχος, Μέλος της Γραμματείας της Ελληνικής Επιτροπής για τη Διεθνή Ύφεση και Ειρήνη (ΕΕΔΥΕ).
  21. Στεφανάκης Γιώργος, Μάγειρας – διανομέας, Πρόεδρος του Συνδικάτου Επισιτισμού – Τουρισμού – Ξενοδοχείων Ν. Αττικής, μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ, Μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ.
  22. Σχοινάς Γιάννης, Εργάτης σε βιομηχανία τροφίμων, Πρόεδρος του Συνδικάτου Γάλακτος, Τροφίμων και Ποτών Αττικής και Νήσων, Ταμίας της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Γάλακτος Τροφίμων και Ποτών.
  23. Τασιούλας Γιάννης, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Οικοδόμων, μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ
  24. Τημπλαλέξης Γρηγόριος, Δικηγόρος, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».
  25. Τριανταφύλλου Νικόλαος, συνταξιούχος, μέλος του Δ.Σ. του ΣΦΕΑ, επί 32 χρόνια Δημοτικός Σύμβουλος Ιλίου
  26. Φιλανταράκη Μαρία, μέλος του Δ.Σ. της ΟΓΕ.
  27. Χρονοπούλου Νίκη, Εργαζόμενη στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Διοικητικού Προσωπικού Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».
  28. Ψαρρού Ιωάννα (Άννα), νοσηλεύτρια στο νοσοκομείο “Αττικό”, μέλος του Δ.Σ. του σωματείου εργαζομένων

ΠΕ Βόρειου Τομέα

  1. Αρζόγλου Παντελής, Τελειόφοιτος Φυσικού, Γραμματέας της Οργάνωσης Σπουδάζουσας Αθήνας της ΚΝΕ και μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ.
  2. Αυγερινού Αφροδίτη, Αρχιτέκτων – Μηχανικός, Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πανελληνίου Συλλόγου Αρχιτεκτόνων.
  3. Βασίλας Γρηγόρης, Μουσικός, δεξιοτέχνης.
  4. Βήττου Ολγα, Υποψήφια Διδάκτορας στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.
  5. Δημητρίου Νίκη, Συντηρήτρια αρχαιοτήτων, Πρόεδρος του Πανελληνίου Σωματείου Εκτάκτου Προσωπικού του υπουργείου Πολιτισμού, Κοινοτική Σύμβουλος Λυκόβρυσης με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».
  6. Δημητροκάλλη Γιάννα, Εργαζόμενη στον Επισιτισμό, Μέλος της Κεντρικής Διοίκησης του Συνδικάτου Επισιτισμού – Τουρισμού – Ξενοδοχείων Ν. Αττικής.
  7. Ζαγγανά Γιώτα, Ιδιωτική υπάλληλος, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Μεταμόρφωσης.
  8. Ζάχαρης Πάνος, Σκιτσογράφος, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Συντακτών (ΠΟΕΣΥ) και ταμίας της Λέσχης Ελλήνων Γελοιογράφων.
  9. Καβαλάρης Γιάννης, φαρμακοποιός, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου .
  10. Καββαδίας Αντώνης, Τραπεζοϋπάλληλος, Μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΟΤΟΕ και του Σωματείου Εργαζομένων Eurobank – Τ.Τ.
  11. Καρπή Κλεοπάτρα, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Μέλος του ΔΣ του Πανελλήνιου Συνδέσμου Εργαζομένων στη Ναυτιλία και τον Τουρισμό (ΠΑΣΕΝΤ).
  12. Κασίμης Χρήστος, Μηχανολόγος Μηχανικός, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος Χαλανδρίου.
  13. Κουλούρης Γιάννης, αυτοαπασχολούμενος λογιστής, μέλος της Συνέλευσης Αντιπροσώπων του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας
  14. Κυργιάκης Νώντας, μουσικός, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πολιτιστικού Συλλόγου «Ιωνικός Σύνδεσμος»
  15. Κωνσταντάς Σπύρος, Δημοτικός Υπάλληλος, Πρόεδρος του Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΠΟΕ ΟΤΑ.
  16. Ματζαφού Νικολέτα, εκπαιδευτικός.
  17. Μπουντούρογλου Νίκος, Γιατρός, Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στο Νοσοκομείο «Μεταξά».
  18. Παρασκευόπουλος Βασίλης, Μουσικός Φιλαρμονικής Ορχήστρας, Πρόεδρος Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου και μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ.
  19. Παπασπύρου Νίκος, δάσκαλος, πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας «Περικλής».
  20. Πιπέρη Ευαγγελία, επίκουρη καθηγήτρια της Οδοντιατρικής Σχολής του ΕΚΠ.
  21. Πλατανιά Βαγγελιώ, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Γονέων Μαθητών Ελλάδας, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Οικονομικού Ελέγχου του ΚΚΕ,
  22. Ραΐση Λυδία, Εμποροϋπάλληλος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας.
  23. Ριτζάκης Θοδωρής, Προπονητής Πυγμαχίας, Μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Αγ. Παρασκευής.
  24. Ρίτσου Έρη, συγγραφέας
  25. Ρογκάκου Βαγγελιώ, Τραπεζοϋπάλληλος, Μέλος του ΔΣ του Κλαδικού Σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής.
  26. Σουκουρίδης Νίκος, Φοιτητής της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, Πρόεδρος του Φοιτητικού Συλλόγου της σχολής του.
  27. Σφαντός Νίκος, Αυτοαπασχολούμενος, Πρόεδρος Σωματείου Καθαριστηρίων Αττικής, Γραμματέας Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αττικής (ΟΒΣΑ).
  28. Τζίμας Θανάσης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ .
  29. Τσίγκα Μαρίνα, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Αντιπρόεδρος της Γραμματείας του Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών (ΕΣΥΝ)
  30. Φαφαλιός Δημήτριος, Έμπορος, Πρόεδρος του Εμπορικού και Επαγγελματικού Συλλόγου Κηφισιάς – Ν. Ερυθραίας.
  31. Φωτόπουλος Θανάσης, Λιθογράφος, Πρόεδρος του Συνδικάτου Τύπου και Χάρτου Αττικής.
  32. Χασιώτης Μιχάλης, Μισθωτός Λογιστής, Γενικός Γραμματέας της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών.
  33. Χρηστίδης Σταύρος, Εργαζόμενος στον κλάδο της Ενέργειας, Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ελευσίνας και Δυτικής Αττικής, μέλος του ΔΣ του Πανελλήνιου Σωματείου Εργαζομένων στα Ελληνικά Πετρέλαια.
ΠΕ Πειραιά
  1. Αγάθου Χρυσάνθη, Λογίστρια, Μέλος του ΔΣ του Πολιτιστικού Συλλόγου Δραπετσώνας «Τερψηχώρος».
  2. Αγγελινιάδη Σωτηρία, Αναπληρώτρια Νηπιαγωγός.
  3. Γαλανόπουλος Ευάγγελος (Άγγελος), Ναυτεργάτης, Πρόεδρος «Στέφενσων».
  4. Γεροπαναγιώτης Νάσος, Ιδιωτικός υπάλληλος, Πρόεδρος του Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων & Ιδιωτικών Υπαλλήλων Πειραιά.
  5. Γουρουντή Ανθή, Εκπαιδευτικός μουσικός.
  6. Γρίμμμας Μανώλης, πρόεδρος εργαζομένων ΠΕΙ.ΦΑ.ΣΥΝ
  7. Δρούγκα Μάγδα, Εκπαιδευτικός, Μέλος του ΔΣ της ΕΛΜΕ Πειραιά.
  8. Ιωαννίδης Γαβριήλ, δημόσιος υπάλληλος, πρόεδρος Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων  Αποκεντρωμένης Διοίκησης.
  9. Καράκογλου Πολυξένη, Καλλιτέχνιδα.
  10. Καραμαλίκη Χριστίνα, Καθαρίστρια, Πρόεδρος του Σωματείου Καθαριστριών – Καθαριστών Πειραιά.
  11. Κριεζής Νίκος, Μεταλλεργάτης, Μέλος ΔΣ Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής, πρόεδρος αθλητικού συλλόγου.
  12. Λαμπράκης Γιώργος, Συνταξιούχος ΟΤΑ, Αντιπρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.
  13. Λιβέρη Σοφία, Εργαζόμενη στον δήμο Κερατσινίου, Τοπογράφος Μηχανικός, Μέλος του ΔΣ του Ενιαίου Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων ΑμεΑ Αττικής και Νήσων.
  14. Μαρκομιχάλης Πέτρος,  μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
  15. Μπεκρής Μάρκος, Λιμενεργάτης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Πειραιά και του σωματείου ΕΝΕΔΕΠ.
  16. Μπενετάτος Στέλιος, Συνταξιούχος, Περιφερειακός σύμβουλος Αττικής με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», πρώην Δήμαρχος Νίκαιας.
  17. Παπαοικόνομου Στέλλα, μισθωτή δικηγόρος, μέλος του Τμήματος Δικαιοσύνης και Λαϊκών  Ελευθεριών της ΚΕ του ΚΚΕ
  18. Πατίδης Ηλίας, Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος της ΕΛΜΕ Πειραιά.
  19. Πουλικόγιαννης Σωτήρης, Μεταλλεργάτης, Πρόεδρος του Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής και της Γραμματείας του ΠΑΜΕ.
  20. Σταματέλου Δήμητρα, Παθολόγος στον «Ευαγγελισμό», Οργανωτική Γραμματέας της ΟΕΝΓΕ.
  21. Τσελέντης Μάκης, Εργαζόμενος στον δήμο Κορυδαλλού, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων.
  22. Τσουκαράκης Ανέστης, Συνταγματάρχης ε.α., Πρώην Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Στρατιωτικών (ΠΟΕΣ).
  23. Τσουρατάκης Γιώργος, Μηχανολόγος Μηχανικός, Βιοτέχνης Μηχανουργός, Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας (ΟΒΣΑ), Πρόεδρος της Ένωσης Βιοτεχνών Μετάλλου Αττικής.
  24. Φαναρτζής Μιχάλης, Φοιτητής, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Πανεπιστημίου Πειραιά.
  25. Χαραλαμπίδου Κυριακή, Συνταξιούχος Τραπεζοϋπάλληλος, Πρώην δημοτική σύμβουλος Νίκαιας με την παράταξη «Κόντρα στο Ρεύμα».
ΠΕ Νήσων
  1. Μουλός Χρήστος, Εργαζόμενος στον ΑΔΜΗΕ, Αντιπρόεδρος του Κλαδικού Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια.
  2. Μπούταλη – Πρεκετέ Ηλιάνα, Εργαζόμενη στην ιδιωτική Εκπαίδευση.
  3. Πουλάκης Νικόλαος, συνταξιούχος γιατρός, πρώην υποψήφιος δήμαρχος Αίγινας.
ΠΕ Ανατολικής Αττικής
  1. Αγγελόπουλος Σωτήρης, εργαζόμενος στη χημική βιομηχανία, Πρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Χημικής Βιομηχανίας Νομού Αττικής .
  2. Δάρδαλης Νίκος, Εκπαιδευτικός, Μέλος του ΔΣ του Κέντρου Μελετών της ΟΛΜΕ.
  3. Δοξακίδης  Σωτήρης, πολιτικός μηχανικός, εργαζόμενος στον Τομέα Ανατολικής Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, Πρόεδρος του Γενικού Συμβουλίου της Ομοσπονδίας Συλλόγων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής, Ταμίας της Ένωσης Γονέων Αγίας Παρασκευής, Γραμματέας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής.
  4. Δρακούλη Μαρία, αρχιτέκτων μηχανικός
  5. Κάμπας Αλέξανδρος, Ιδιωτικός υπάλληλος, Γραμματέας ΤΕ Βορειοδυτικής Αττικής του ΚΚΕ.
  6. Καμπέλη Αναστασία, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ.
  7. Καρούση Αγάπη, Εργαζόμενη στον Επισιτισμό, Μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου και Ανατολικής Αττικής, μέλος της Κεντρικής Διοίκησης του Συνδικάτου Επισιτισμού Τουρισμού Ν. Αττικής.
  8. Κατάρας Παναγιώτης,  εργαζόμενος σε πρακτορείο Τύπου, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Εργαζομένων Τύπου και Βιομηχανίας Χάρτου.
  9. Κατσούλης Αλέκος,  συνταξιούχος οικοδόμος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Αχαρνών
  10. Μαρίνη Μυρτώ, Εργαζόμενη στο υπουργείο Πολιτισμού, Μέλος του ΔΣ του Πανελληνίου Σωματείου Εκτάκτου Προσωπικού του υπουργείου Πολιτισμού.
  11. Μαρτσούκου Μαρία, Λογίστρια, Μέλος Συλλόγου Κατοίκων Ολυμπιακού Χωριού, μέλος της Ένωσης Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Αττικής (ΕΦΕΕΑ)
  12. Μενεγάκη Ελένη, Εργάτρια, Γραμματέας Ομοσπονδίας Ιματισμού – Δέρματος Αττικής.
  13. Μέντης Μάης, Εργαζόμενος στην Εκτύπωση, Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου – Ανατολικής Αττικής και του Επιχειρησιακού Σωματείου στην εταιρεία εκτυπώσεων «Βλάχος».
  14. Νικολή Χρυσάνθη, Ιδιωτική Υπάλληλος.
  15. Ξένου Αγγελική, Ηθοποιός – Σκηνοθέτρια.
  16. Παμφίλης Αποστόλης, συνταξιούχος, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος εκλεγμένος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση» στον Δήμο Λαυρεωτικής.
  17. Παπαγιαννόπουλος Αποστόλης, Δάσκαλος, Πρόεδρος ΣΕΠΕ «Ο Σωκράτης».
  18. Πασακυριάκος Κώστας, Δημοσιογράφος.
  19. Ρεμπάμπης Νίκος,  ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ
  20. Σαρρή Δέσποινα, Εργαζόμενη στον χρηματοοικονομικό κλάδο, Πρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Μενιδίου.
  21. Σταθουλόπουλος Στάθης, Εργαζόμενος στον κλάδο του Φαρμάκου, Πρόεδρος του Συνδικάτου Φαρμάκου Αττικής, γραμματέας της Πανελλαδικής Ομοσπονδίας Φαρμάκου και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Εργατικού Κέντρου Αθήνας.
  22. Στάμου Αφροδίτη, συνταξιούχος Δημοσίου
  23. Στεφανίδης Νίκος, αυτοαπασχολούμενος, Μέλος ΔΣ Εμπόρων Ραφήνας – Πικερμίου, Δημοτικός Σύμβουλος στον δήμο Μαραθώνα – Νέας Μάκρης.
  24. Συρίγος Βάλσαμος, οικοδόμος, γραμματέας της Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
  25. Τραβασάρος Θάνος, συνταξιούχος οικοδόμος, πρώην δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών.
  26. Τριγάζη Ρούλα, Δικηγόρος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων 7ου Γυμνασίου Αχαρνών.
  27. Τσίχλης Παναγιώτης,  συνταξιούχος, πρόεδρος σωματείου συνταξιούχων ΙΚΑ Αγ  Παρασκευής και πέριξ Δήμων.
  28. Φαρμάκη Γλυκερία,  Νηπιαγωγός.
  29. Φιλιούσης Κώστας, συνταξιούχος ΕΡΤ, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος της Λαϊκής Συσπείρωσης στον Δήμο Παιανίας.
  30. Χαρατσής Μανώλης,  μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Προσωπικού ΕΥΔΑΠ, Οργανωτικός Γραμματέας της Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΕΥΔΑΠ.

ΠΕ Δυτικής Αττικής

  1. Βαρδαβάκης Μανώλης, Νοσηλευτής, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Θριάσιου Νοσοκομείου.
  2. Γεωργιάδου Γεωργία, Ιδιωτική υπάλληλος, Γραμματέας της ΤΕ Μετάλλου του ΚΚΕ.
  3. Κάππου Χριστίνα , φοιτήτρια Πανεπιστημίου Πατρών.
  4. Κουμπούρης Δήμος, Συνταξιούχος, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συνταξιούχων Ελλάδας ΙΚΑ και Επικουρικών Ταμείων Μισθωτών.
  5. Κωστόπουλος Χάρης, οδοντοτεχνίτης, Πρόεδρος του Παραρτήματος Αχαρνών- Φυλής του Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών, μέλος του Συλλόγου Γονέων Τριτέκτων, μέλος του Πολιτιστικού, Εξωραϊστικού, Περιβαλλοντικού Συλλόγου Δροσούπολης Άνω Λιοσίων.
  6. Μπακάλης Δημήτρης , αυτοαπασχολούμενος, Δημοτικός Σύμβουλος εκλεγμένος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση» στον Δήμο Ασπροπύργου.
  7. Παπαδάς Γιάννης, ιδιωτικός υπάλληλος σε κεντρική αποθήκη super market, Πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Δυτικής Αττικής.
  8. Πασιοπούλου Βίκυ, Εργαζόμενη ΟΤΑ, Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Ελευσίνας.
  9. Τάτσης Γιώργος, οικονομολόγος, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
  10. Χόνδρου Ελένη, υπάλληλος ΚΕΠ του Δήμου Ελευσίνας, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων ΟΤΑ Ελευσίνας, Ασπροπύργου και Μάνδρας Ειδυλλίας.

 

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

ΑΣΕΠ 3K/2020: Αιτήσεις για 187 μόνιμες προσλήψεις στο Υπ. Αγροτικής Ανάπτυξης και ΟΠΕΚΕΠΕ

@dmin

Υπ. Παιδείας: Αλλάζει η ώρα αποχώρησης μαθητών από τα νηπιαγωγεία

@dmin

Εκλογές 2023: Η κατανομή των βουλευτικών εδρών

@dmin

Γράψτε ένα σχόλιο

* Με τη χρήση αυτής της φόρμας συμφωνείτε με την αποθήκευση και το χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδέχομαι Διαβάστε περισσότερα